Pasaulyje yra žinoma daug nepagydomų ligų. Vienos yra skausmingos, kitos sukelia išoriškai pastebimus pakitimus, dar kitos žaloja vidaus organus.

Kiekviena tokia liga reikalauja mokytis prisitaikyti ir susirasti tinkamą gyvenimo būdą kartu su ja.

Svarbiausia – išlaikyti viltį, nepasiduoti ir kovoti.

Bechterevo liga kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai: vieniems – judėjimo laisvės apribojimu, o kitiems – tik rytiniais nugaros ir sąnarių skausmais. Tačiau skausmas yra neatsiejama Bechterevo ligos dalis, atsirandantis daugumai vienokia ar kitokia forma.

Nors ši liga dar nėra išgydoma, tačiau su gydytojų pagalba sergančiajam galima pritaikyti nemažai medikamentų, padedančių ligą pristabdyti ir neleisti progresuoti, sumažinti jos simptomus ir skausmą iki minimumo.

Sergant Bechterevo liga, kuomet pastoviai vargina skausmai, žmonėms gali pasireikšti depresija bei nusivylimas, kad negali dirbti savo mylimo darbo, laisvai judėti, užsiimti mėgstama veikla. Neviltį gali kelti ir priklausomybė nuo aplinkinių pagalbos.

Todėl 2008 metais buvo įkurta Bechterevo liga sergančiųjų draugija „Judesys“ . Pagrindinis mūsų tikslas yra padėti ne tik patarimais, žiniomis, naudingomis nuorodomis, bet, svarbiausia, sukurti aplinką, kur turintys Bechterevo ligą žinotų, jog yra ne vieni.
Esame kartu – visi su visais prieš ligą, skausmą ir neviltį.

Sergančiojo žinios apie šią ligą – būtinos. Rūpinimasis savo laikysena, pastovi gydomoji mankšta padeda apsisaugoti nuo sunkių ligos pasekmių ir lemia geresnę ligos eigą.

Draugijos nariams kasmet rengiame seminarus, kuriuose specialistai dalijasi atnaujintomis žiniomis, kaip geriau suvaldyti Bechterevo ligą,
organizuojame narių susitikimus.

Šiame puslapyje pateikiame naujienas ir patarimus apie Bechterevo ligos gydymą, kad sergančiajam ar besidomintiems būtų lengva ir paprasta surasti, kuo daugiau pagalbai sau reikalingų žinių.

Kviečiame prisijungti prie draugijos „Judesys“ narių.
Taip pat parašykite mums, jeigu norėtumėte savanoriškai pagelbėti kuriant šį puslapį ar prisidėti prie draugijos „Judesys“ kasdieninės veiklos.