Pasaulyje yra daug nepagydomų ligų. Ne visų jų atsiradimo priežastys priklauso nuo žmogaus, dažnai – nėra jo valioje. Vienos ligos yra skausmingos, kitos sukelia išoriškai pastebimus pakitimus, kitos žaloja vidaus organus. Bet kiekviena nepagydoma liga reikalauja mokėti prisitaikyti prie jos ir surasti tinkamą gyvenimo būdą, o svarbiausia – neprarasti vilties, nepasiduoti ir kovoti. Deja, kol kas nepagydomas yra ir ankilozinis spondiloartritas, dar vadinamas Bechterevo liga. Ji kiekvienam žmogui pasireiškia savaip: vieniems tik nugaros ir sąnarių skausmais iš ryto; kitiems – visiška negalia, judėjimo laisvės praradimu. Skausmas – neatsiejama Bechterevo ligos dalis, lydintis jus kiekviename žingsnyje.


Diagnozė „Bechterevo liga“ nėra mirties nuosprendis.

Kol kas pasaulyje nėra tokių vaistų, kurie išgydytų šią ligą. Bet yra tokių, kurie gali ją pristabdyti ir neleisti jai progresuoti, sumažinti simptomus ir skausmą iki minimumo.

Rūpinimasis savo laikysena, gydomoji mankšta padeda apsisaugoti nuo sunkių ligos pasekmių ir apsprendžia geresnę ligos eigą. Žinios, kaip galima sau padėti įveikiant ligą – būtinos.

Sergant šia liga, kartais nuo ryto iki vakaro kamuoja nesibaigiantys skausmai. Dažnas puola į depresiją, nusivilia, nes nebegali dirbti savo mylimo darbo, judėti, į neviltį varo priklausomybė nuo aplinkinių pagalbos.
Labai svarbu žinoti, jog esi ne vienas. Gydo ir šalia esančiojo palaikymas, šiluma, švelnus žodis. Nes jam ne tas pat kaip tu jautiesi. Mes esame kartu – visi su visais. Visi prieš ligą, kančią ir neviltį.

Bechterevo liga sergančiųjų draugija “Judesys” buvo įkurta 2008 metais.

Draugijos įstatai

Draugijois veiklos ataskaitos

Vasaros Forumas 2020