Kaip kuo geriau išnaudoti gydytojo konsultaciją
Prieš konsultaciją
Atlikite nedidelį tyrimą
Turėdami gerą bazinį supratimą apie ankilozuojantį spondilitą, susitelkite į konkrečius dalykus, kurie jums labiausiai svarbūs, o ne į bendras temas. Taip sutaupysite laiko savo klausimams, nes reumatologui nereikės jums dėstyti bendros informacijos.
Kuo labiau būsite pasiruošę, tuo daugiau naudos gausite iš konsultacijos. Prieš ateidami šiek tiek pasiskaitykite informacijos internete, tačiau įsitikinkite, kad pasirinkote patikimus šaltinius. Geriausiai rinktis AS organizacijų bei asociacijų tinklapius arba jų nurodomus šaltinius.
Ateikite turėdami tikslą
Svarbu iš anksto žinoti, ko jūs tikitės iš šio susitikimo – informacijos apie ligą, patarimų, susijusių su AS simptomų kontrole bei gydymu, ir pan.
Sudarykite savo tikslų sąrašą
Sudarykite savo tikslų sąrašą, sugrupavę juos pagal svarbą, atsineškite jį pas gydytoją ir parodykite jam. Tai jus išlaisvins nuo būtinybės viską atsiminti ir padės nenukrypti į nereikšmingus dalykus ir gauti daugiau naudingų patarimų.
Konsultacijos metu
Prisiminkite: tai nebaisu!
Stenkitės nesijaudinti. Reumatologai ir kiti specialistai, kurie rūpinasi lėtinėmis ligomis sergančiais asmenimis, pasirinko mediciną, kad padėtų žmonėms, o ne kenktų. Reumatologai iš esmės yra puikūs ir draugiški žmonės.
Dėvėkite tinkamus drabužius
Tai nereiškia, kad turite pasipuošti, tačiau apsirenkite drabužius, kuriuos lengva pakelti ir nuleisti. Gydytojas turės patikrinti jūsų stuburą ir klubus, pasiklausyti širdies bei plaučių. Kuo mažiau laiko praleisite rengdamiesi, tuo daugiau laiko turėsite pasikalbėti apie jums svarbius dalykus. Taip pat pateikite vaistų, kuriuos vartojate, sąrašą, susižinokite iš anksto, ar jums reikia pasirūpinti ankstesnėmis rentgeno nuotraukomis ir kitokių tyrimų aprašais.
Peržiūrėkite savo atsineštą tikslų sąrašą
Nesigėdykite peržvelgti savo susirašytus tikslus – galbūt pamiršote paklausti jums labai svarbaus klausimo. Pavyzdžiui, kokia nors informacija, kurią perskaitėte internete, jums kelia nerimą, todėl norite, kad gydytojas jums paaiškintų detaliau. Kartais gera mintis kartu atsivesti šeimos narį ar draugą, ypač jeigu tai jūsų pirmasis vizitas. Pacientai dažnai gali praleisti gydytojo žodžius pro ausis, tai yra suprantama, todėl visada padeda antros ausys.
Kreipkitės į gydytoją dėl papildomos informacijos
Gydytojas gali jums duoti brošiūrą arba nurodyti, kur rasti patikimos informacijos internete.
Po konsultacijos
Viską užsirašykite
Užsirašykite viską, ką sužinojote, kol informaciją dar atsimenate šviežiai, kad vėliau jums svarbių dalykų nereikėtų ieškoti klaidžiojant po savo atmintį.

< Informacija parengta bendradarbiaujant su Novartis >