Pasiekti AS remisiją įmanoma tik esant sąžiningam santykiui su savo liga
Kiekvienas AS pacientas svajoja apie remisiją. Idealiu atveju jos metu skausmas sumažėja tiek, kad galima net pamiršti apie ligą. Tačiau ne visada tai įmanoma. Dažnai net kai jaučiatės geriausiai, kaip tik įmanoma, žinote, kad ligos simptomai atsirasti bet kurią akimirką.
Nepaisant to, nepraraskite vilties pasiekti tokią remisiją, kuri įmanoma jums. Tačiau tam reikia būti visiškai atviram ir sąžiningam su savo liga ir savo gydytoju. Turite su juo kalbėtis apie viską. Tam tikros temos – seksas, alkoholis, psichikos sveikata – gali būti nepatogios, bet turite būti visiškai atviri. Pasitarkite su gydytoju dėl bet kokių naujų simptomai, nesigėdykite klausti, ką galite padaryti, kad jaustumėtės kasdienybėje komfortiškiau.
Didžiausia problema, su kuria susiduria AS pacientai, yra sutalpinti viską, apie ką norisi pasikalbėti, į vizito laiką. Štai kelios taisyklės, padėsiančios maksimaliai išnaudoti laiką su gydytoju:
• Nuo pat pirmojo susitikimo būkite tokie sąžiningi, kokie tik galite būti.
• Paruoškite temų, kurias norite aptarti, sąrašą, kad pokalbis būtų efektyvesnis.
• Nesumenkinkite savo simptomų ir pastabų, susijusių su jūsų gydymo istorija, – net menkiausia detalė gali padėti jums rasti kelią remisijos link.
• Turėkite aiškią idėją, kokiu tikslu norite suvaldyti ligą. Pavyzdžiui, mano tikslas – sugebėti pakelti sūnų ant rankų ir žaisti su juo nesibaiminant dėl nugaros skausmo. Pasidalinkite savo tikslais su gydytoju, nes jis gali jums padėti tik tuomet, jei žinos, ko siekiate.

< Informacija parengta bendradarbiaujant su Novartis >